Temat dość stary, jednak wciąż aktualny. W artykule dowiecie się, w jaki sposób krok po kroku zainstalować dowolny system operacyjny, tworząc dla niego maszynę wirtualną.
Kategoria: Systemy Operacyjne
System operacyjny – co to dokładnie jest?
Zastanawiasz się, czym jest system operacyjny? Po co on tak na prawdę został stworzony, do czego służy i czy bez niego można używać, między innymi sprzęt komputerowy? Odpowiem teraz na te kilka pytań 🙂
WSL Ubuntu 20.04 w Windows 11, instalacja i dostęp do plików i folderów
WSL w Windows 11 stało się jeszcze prostrze we wstępnej konfiguracji niż to miało miejsce w przypadku poprzedniego systemu – Windows 10. Dowiedz się jak w kilku krokach zainstalować system Ubuntu w Twoim Windows 11 i gdzie znajdują się pliki […]
Windows 11 – jak przywrócić klasyczne menu kontekstowe?
W dniu 5 października odbyła się premiera Windows 11, w dniu premiery zainstalowałem ten system operacyjny na jednym ze swoich komputerów i po instalacji pojawił się dość poważny problem. Nie działało menu kontekstowe.
Instalacja Windows Subsystem for Linux (WSL2)
Instalacja WSL w Windows 10 jest banalnie prosta, w tym wpisie, w kilku krokach opiszę jak tego dokonać.
Active Directory – czym jest i co można robić z tą usługą?
Usługi Active Directory (AD) to rozwiązanie firmy Microsoft, które pozwala łączyć różne obiekty sieciowe (komputery, serwery, drukarki, różne usługi) w jeden system.
Instalacja serwera WWW na Ubuntu 20.4
Instalacja serwera WWW w systemie Linux Ubuntu 30.4 opisana w kilku krokach.
Wady i Zalety Windows Subsystem for Linux (WSL)
Przed podjęciem decyzji zainstalowania „Linux’a w Windows’ie” warto zapoznać się z opracowanym przez uczniów klasy 2dT (rok szkolny 2020/2020) ze szkoły ZSE-T Rakowice wielkie wadami i zaletami zastosowania WSL na swoim komputerze domowym czy laptopie.
Windows 10 blokuje port 80, rozwiązanie problemu
Pewnego dnia, a właściwie to teraz, czyli przed napisaniem tego artykułu po instalacji XAMPP w Windows 10 pojawił się problem związany z blokowaniem portu 80. Szukałem w sieci rozwiązania i muszę powiedzieć, że większość z nich nie było satysfakcjonujących dla […]
Konfiguracja Virtual Hosts przy użyciu Xampp
Na temat konfiguracji Virtual Hosts jest w sieci kilka przydatnych artykułów, które niestety nie są zaktualizowane do apache w wersji 2.4+. Postanowiłem więc przyjrzeć się temu i napisałem ten krótki poradnik.