Przekierowanie domen multistore Prestashop w DirectAdmin

Jak czytacie ten artykuł, zapewne też się spotkaliście z sytuacją, w której Wasze sklepy w multistore na PrestaShop mają problem ze wskazaniem odpowiedniej treści i wciąż pojawia się domyślny dla domeny katalog (np generowany plik index.html przez DirectAdmin).

Mamy na to rozwiązanie, które zrobicie w kilka chwil na swoich VPS z obsługą Directadmin.

Przejdźmy od razu do konkretów:

Krok 1:

W pierwszej kolejności zaloguj się do swojego panelu DirectAdmin jako użytkownik, który posiada prawa administratora. Jeśli nic nie było tutaj zmieniane to z reguły jest to konto admin.

Krok 2:

Przejdź do ustawień Własne konfiguracje HTTPD.

Krok 3: 

Wybierz domenę, w której chcesz wykonać przekierowanie na folder PUBLIC_HTML domeny, która jest ustawiona jako główna w Twoim MultiStore.

Dla przykładu:

|?DOCROOT=/home/user/nowa_sciezka/|

gdzie może to wyglądać:

|?DOCROOT=/home/admin/nazwa-domeny-glownej-multistore.pl/public_html/|

Uwaga
Jeśli ścieżka zostanie wpisana błędnie, może to skutkować całkowitym brakiem dostępu do stron WWW. Wpisy w httpd.conf należy tworzyć rozważnie.

Krok 4: 

Zapisz zmiany i odczekaj do 5min. By spawdzić czy usługa działa poprawnie, niekiedy trzeba wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki lub po prostu wejść w pożądany adres URL w trybie inkognito.

Jeśli w ciągu tych 5min nie będą widoczne żadne zmiany, należy w widoku Własne konfiguracje HTTPD wymusić przebudowanie konfiguracji za pomocą przycisku ./build rewrite_confs

To tyle 🙂 życzę udanego korzystania z PrestaShop Multistore!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *