Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w wersji 56

Informacja o nowym komunikacje w Search Console o konieczności stosowania protokołu HTTPS w witrynach, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub  numerów kart kredytowych.

Treść komunikatu brzmi:

Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w wersji 56 ostrzeżeń dla strony internetowej http://nazwadomeny.pl

Od stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS.

Na wskazanych poniżej stronach internetowych, znajdują się pola do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, które będą powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome nowych ostrzeżeń. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by przekonać się, w których miejscach będą wyświetlane ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Ta lista nie jest wyczerpująca.

Nowe ostrzeżenie stanowi element pierwszej fazy długoterminowego planu mającego na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niezabezpieczonych.

Aby rozwiązać ten problem:

Korzystaj ze stron obsługujących protokół HTTPS do zbierania informacji poufnych

Aby uniknąć wyświetlania użytkownikom Chrome informacji o tym, że strona jest niezabezpieczona, przenieś pola do wprowadzania haseł i numerów kart kredytowych na strony obsługujące protokół HTTPS.

Potrzebujesz pomocy?

Więcej informacji na temat tej zmiany znajduje się w poście na blogu „Moving Towards a More Secure Web” (Droga do bezpieczniejszego internetu).
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoją stronę internetową za pomocą protokołu HTTPS.
Jeśli masz pytania, możesz je zadać na naszym forum. Pamiętaj, by oznaczyć wiadomość jako [WNC-10026400].

I co o tym sądzicie? Koniec dobrych „pseudo sklepów” czy po prostu witryn, stworzonych pod marketing afiliacyjny? Na dzień dzisiejszy wiem, że trzeba będzie zainwestować w certyfikat SSL dla zaplecz, co wiąże się przecież z ich podaniem na tacy…

Witryna, którą Search Console „obdarowało” takim komunikatem, będzie miało specjalne oznaczenie:

 

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój sytuacji, o czym z pewnością poinformuję w aktualizacji tego posta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *